Започват богослуженията за Великденските празници в община Своге

235 преглеждания

Вижте реда им

Започват богослуженията за Великденските празници в община Своге. До посрещането на Възкресение Христово, ще бъдат отслужени литургии, както повелява Църковния канон, в селата Томпсън, Владо Тричков, Луково, Огоя и в Осеновлашкия манастир „Седемте престола“.

Вижте кога ще бъдат отбелязани дните до най-светлия християнски празник:

Велики четвъртък

Храм „Св. Иоан Кръстител“, с. Томпсън,

08:00 ч. Утреня,

09:00 ч. Маслосвет,

10:00 ч. Вечерня с Василиева литургия.

Храм „Св. Арх. Михаил“ с. Владо Тричков - 12:30 ч. маслосвет.

Храм „Св. Петка“ с. Луково - 13:30 ч. маслосвет.

Храм „Св. Йоан Кръстител“ -18 :00 ч. Четене на 12-те евангелия на Христовите страдания.

Велики петък

Храм „Св. Йоан Кръстител“, с. Томпсън – 08:00 ч. царски часове, вечерня с изнасяне на плащеницата.

Храм „Рождество Богородично“, с. Томпсън кв. Прокопаник - 10:30 ч. изнасяне на плащеницата.

Храм „Св. Арх. Михаил“, с. Владо Тричков - 11.30 ч. изнасяне на плащеницата.

Храм „Св. Петка“ с. Луково - 12:30 ч. изнасяне на плащеницата.

Храм „Св. Арх. Михаил“ с. Огоя - 13:30 ч. изнасяне на плащеницата.

Храм „Св. Иоан Кръстител“, с. Томпсън - 19:00 ч. опело Христово.

Велика събота

Храм „Св. Арх. Михаил“, с. Владо Тричков - 08:00 ч. св. Василиева литургия.

Храм „Рождество Богородично“, с. Томпсън, кв. Прокопаник - 23:30 ч. литургия за Възкресение Христово.

Неделя, Възкресение Христово

Храм „Св. Иоан Кръстител“, с. Томпсън - 09:30 ч. служба за второ Възкресение.

Храм „Св. Арх. Михаил“ с. Владо Тричков – 10:30 ч. служба за второ Възкресение.

Храм „Св. Петка с. Луково - 12:00 ч. служба за второ Възкресение.

Храм „Св. Арх. Михаил“ с. Огоя - 13:00 ч. служба за второ Възкресение.

Параклис „Св. Троица“, с. Луково - 14:30 ч. служба за второ Възкресение.

Велики понеделнк - 07:30 ч. - Преждеосвященна Св. литургия

17:00 ч.-Последование на Жениха

Велики вторник - 07:30 ч. - Преждеосвященна Св. литургия

17:00 ч. - Последование на Жениха

Велика сряда - 07:30 ч. - Преждеосвященна Св. литургия

16:00 ч. - Малко повечерие

Велики четвъртък - 09:00 ч. - Св. Василиева литургия-Велик маслосвет

17:00 ч. - Последования на 12-те Евангелия

Велики петък - 08:30 ч. - Царски часове. Вечерня - изнасяне на Св. плащеница

18:00 ч. - Опело Христово

Велика събота - 23:30 ч.- Начало на Пасхалното Богослужение

Възкресение Христово-Пасха - 00:00 ч.- Пасхална утреня и Златаустова Св. литургия

10:30 ч. - Пасхална Вечерня

EspressoNews