Областният управител на Софийска област отличи 11 училища и 37 ученици в конкурса „Мисия Будител“

227 преглеждания

Конкурсът се провежда за трета поредна година по повод Деня на народните будители

Областният управител на Софийска област Илиан Тодоров отличи 11 училища и 37 ученици от областта, представили се най-добре в конкурса за есе и рисунка „Мисия Будител“ 2020 по случай 1 ноември - Ден на народните будители.

Наградените училища с най-много отличени и най-добре представили се са: ОУ „Отец Паисий” - с. Врачеш, ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград; ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия; Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд; СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе;ОУ „Неофит Рилски” - гр. Самоков; Второ ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд; СУ „Христо Ботев” - гр. Драгоман; ОУ „Васил Левски”  - гр. Правец; Център за подкрепа за личностно развитие-Общински Детски център - гр. Ихтиман; НУ „Тодор Г. Влайков” - гр. Пирдоп. В конкурса са отличени 20 ученици от 1 до 4 клас за рисунка и 17 ученици от 5 до 11 клас за есе.

Конкурсът „Мисия Будител“ се проведе за трета поредна година, като тази година с произведенията си учениците отдадоха дължимата почит и уважение към хората, запазили, утвърдили и извисили духовната сила на българската нация, както в близкото и далечно минало, така и днес.

Отличените творби са избрани измежду над 100 есета и над 200 рисунки.

Ето и всички отличени:

Отличени в конкурса за есе „Мисия Будител” - 2020 - /по азбучен ред/

1. Александър Дурев - 6 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

2. Анастасия Николов - 8 клас - ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

3. Борислава Великова - 7 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

4. Диана Владиславова Иванова - 7 клас - ОУ „Никола Йонков Вапцаров” - гр. Ботевград

5. Димитър Светославов Иванов - 5 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

6. Иванина Иванова - 11 клас - ППМГ „Акад.Проф. д-р Асен Златаров” - гр. Ботевград

7. Ивона Тодоров - 7 клас - ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

8. Йоана Йорданова - 7 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

9. Надя Николов - 7 клас - ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

10. Мартин Росенов Иванов - 6 клас - СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе

11. Никола Ивов - 5 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

12. Персиана Михаелова Цанкова - 8 клас ПГ „Константин Фотинов”- гр. Самоков

13. Тереза Красимирова Георгиева - 6 клас - ОУ „Отец Паисий” - с. Врачеш

14. Тонислав Владимиров Тониев - 7 клас - ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

15. Цветан Николов - 7 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

16. Яна Борисов - 7 клас - ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

17. Яница Божидарова - 5 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

Отличени в конкурса за рисунка „Мисия Будител” - 2020 - /по азбучен ред/

1. Аллисан Теодорова Кръстева- 1 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

2. Валентин Василев и Слави Иванов - 2 клас - ОУ „Неофит Рилски” - гр. Самоков

3. Валентин Крумов Георгиев - 4 клас - Второ ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

4. Васил Стоянов Димитров - 4 клас - СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе

5. Георги Георгиев Георгиев - 1 клас - СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе

6. Дария Василева Цветкова - 2 клас - СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе

7. Дария Радославова Цветанова - 4 клас - ЦПЛР-ОДК - гр. Ихтиман

8. Доротея Димитрова Низамова - 3 клас - ОУ „Васил Левски” - гр. Правец

9. Иван Диков - 2 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

10. Карина Веселинова Георгиева - 1 клас - ЦПЛР-ОДК - гр. Ихтиман

11. Максим Рангелов - 2 клас ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

12. Мария Димитрова - 2 клас - ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

13. Марти Ценов - 1 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

14. Нели Ивова Зоранова - 3 клас - ОУ „Неофит Рилски” - гр. Самоков

15. Николета Емилова Георгиева - 3 клас - НУ „Тодор Г. Влайков” - гр. Пирдоп

16. Петър Петров Иванов - 3 клас - СУ „Христо Ботев” - гр. Драгоман

17. Радославка Нейденова - 4 клас - ОУ „Васил Левски” -- гр. Правец

18. София Сингос - 4 клас - Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

19. Тодор Артинов Тодоров - 3 клас - ОУ „Неофит Рилски” - гр. Самоков

За отлично представяне в конкурса „Мисия Будител” - 2020 с приз и грамота на областния управител се удостояват следните училища:

1. ОУ „Отец Паисий” - с. Врачеш

2. ОУ „Св.Св. Кирил и Методий” - гр. Ботевград

3. ОУ „Христо Ботев” - гр. Димитровград - Република Сърбия

4. Първо ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

5. СУ „Христо Ясенов” - гр. Етрополе

6. ОУ „Неофит Рилски” - гр. Самоков

7. Второ ОУ „Васил Левски” - гр. Костинброд

8. СУ „Христо Ботев” - гр. Драгоман

9. ОУ „Васил Левски” - гр. Правец

10. ЦПЛР-ОДК - гр. Ихтиман

11. НУ „Тодор Г. Влайков” - гр. Пирдоп

Източник и снимка: ОА Софийска област

EspressoNews

Последвайте EspressoNews във Фейсбук