Проведе се осмото първенство по плажен волейбол - „SportVolley - Играй с развитие”

553 преглеждания

В надпреварата се включиха над 40 отбора

За осма поредна година на игрищата в Божурище се проведе национално първенство по плажен волейбол за подрастващи, организирано от „SportVolley - Играй с развитие“.

46 отбора - момчета и момичета от възрастовите групи U16, U18 и U20 на кубове от София и страната участваха в турнира по плажен волейбол в спор за купите на „Играй с Развитие“ и предметни награди предоставени от Mizuno.

Спортната надпревара се проведе на 3 и 4 август, на четири различни корта  - три за момчета и един за момичета, съобразени с изискванията на международната организация /FIVB/. Организаторите бяха подсигурили спортни екипи с логото на турнира, вода, музикално оформление, както и възможността за интервюта с победителите в отделните двубои.

Участниците споделиха впечатленията си за плажния волейбол, като отбелязаха, че той изисква повече усилия и техника в сравнение с волейбола в зала, както и че се надяват тази игра да продължи да се развива и популяризира.

След оспорвани мачове крайното класиране придоби следния вид:

Шампиони за възрастовите категории:

Момичета U18:

Първо място - Катерина Брънзалова и Елена Добрева

Второ място - Ивета Михайлова и Юана Атанасова

Трето място - Андреа Цветкова и Биляна Лазарова

Момичета U20:

Първо място - Кристина Колева и Рени Георгиева

Второ място - Катерина Брънзолова и Елена Добрева

Трето място - Маргарита Драганова и Людмила Попова

Младежи U16:

Първо място - Ганчо Михайлов и Александър Къндев

Второ място - Ивайло Сашков и Виктор Кадиков

Трето място - Никола Карагьозов и Александър Шаренкапов

Младежи U18:

Първо място - Николай Димитров и Цветослав Николовски

Второ място - Стоил Палев и Денислав Бърдяров

Трето място - Антоан Цанов и Венислав Антов

Младежи U20:

Първо място - Димитър Механджийски и Димитър Василев

Второ място - Аспарух Аспарухов и Стефан Въртигов

Трето място - Борислав Желязков и Йоан Кайряков

Индивидуални отличия за най-полезен играч получиха:

U18 девойки - Катерина Брънзалова

U20 Девойки - Рени Георгиева

U16 Младежи - Ганчо Михайлов

U18 Младежи - Венислав Антов

U20 Младежи -  Стефан Въртигов

Призьорите получиха купи и медали, като първенците във възрастовите категории получиха и:

Младежи до 16 г. - два билета за всички мачове Олимпийска квалификация във Варна, което е на 9-11 август.

Младежи до 18 г. - покриване на разходите за участие на международен турнир в к.к. Кранево и два билета за Олимпийска квалификация във Варна, която е  9-11 август.

Младежи до 20 г. - Паричен награден фонд за 1, 2 и 3 място и два билета за Олимпийска квалификация.

Девойки до 18 г. и до 20 г. - два билета за всички мачове Олимпийска квалификация.

Отличените с индивидуалните награди получиха плакети и предметни награди от Mizuno.

Ивайла Иванова