„Град” Белоградчик прекъсна победната серия на „Сливнишки герой”

1700 преглеждания

В двубой от девети кръг на Висшата волейболна лига отборът на „Сливнишки герой” загуби гостуването си на „Град” Белоградчик.

Волейболистите от Северозапада се наложиха като домакини с 3:1 гейма (25:18, 25:18, 27:29, 25:16) и така прекъснаха победната серия на играчите на Мартин Стоев.

Състезателите на Христо Христов спечелиха убедително първите две части, след което след оспорвана битка позволиха на съперника да намали пасива си. В решителния четвърти гейм домакините отново поеха инициативата и се поздравиха с успеха след 25:16 и крайното 3:1 гейма.

"Град" има в актива си 15 точки (5 победи, 3 загуби) и заема третата позиция в таблицата. "Сливнишки герой" е седми с 8 точки (4 успеха, 4 поражения). Втората половина на шампионата ще започне на 11 януари.

Източник: bgvolleyball.com, снимка: pixabay.com