„Спортист 1959” Своге завърши на четвърто място в БГО Баскетболна лига

1862 преглеждания

Отборът загуби двубоя за третото място от „Инпулс” София

Баскетболният „Спортист 1959” Своге загуби двубоя си за третото място от първенството на БГО Баскетболна лига от отбора на „Инпулс” София с резултат 88:77 точки.

Първите две четвъртини бяха убедително спечелени от „Инпулс” /18:9 и 30:16/, които на почивката водеха с резултат 48:25 точки. След подновяването на играта свогенци взеха третата и четвъртата четвъртини съответно с 21:15 и 31:25, но не успяха да стопят аванса на съпреника си.

С „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 12 борби за победителите приключи Иван Скерлев, а най-резултатен с 25 точки стана Васил Голов. За отбора от Своге също с „дабъл-дабъл“ завърши капитанът Димитър Станиславов след 22 точки и 11 борби. Емил Горанов отбеляза 16 точки, а Мартин Николов добави 15.

Така за трета поредна година „Спортист 1959” завършва на четвърто място в крайното класиране на лигата от общо 19 участващи отбора.