Момичетата от "Ники Спорт" - Сливница, спечелиха националния шампионат по хандбал

4174 преглеждания

Спортните надежди във възрастовата група до 11 години се окичиха със златните медали след пет победи то пет мача

В петък и събота се изиграха Държавните финали по хандбал за момичета до 11 години в Свиленград. Шампиони станаха момичетата на хандбален клуб "Ники спорт" - Сливница след като постигнаха победи над всичките си пет съперника!

За сливнишкия отбор играха: Мелина Спасова, Виктория Илиева, Магдалена Върбанова, Никол Славчева, Ивет Костадинова, Десислава Петрова, Десислава Денислав, Стефани Кирилова, Теодора Георгиева, Росица Йосифова, Никол Колева и Преслава Колева. Треньор на шампионския отбор е Теодора Петкова.

Индивидуални награди получиха: Мелина Спасова - най-добър защитник и място в златната седмица на турнира, Магдалена Върбанова - най-полезен състезател и място в бронзовата седмица, Никол Славчева - в златната седмица на турнира, Виктория Илиева - в сребърната седмица на турнира.
Специална похвала заслужи Виктория Илиева, която се представи много добре и помогна за победите и призовото класиране на отбора, като смени обичайния си пост като крило и брани смело вратата на сливнишкия отбор.

Участие във финалния турнир взеха отборите на ХК "Ники спорт" Сливница,  ХК "Панагюрище", ХК "Хасково", ХК "Бъки Габрово", ХК "Павликени" и домакините от ХК "Свиленград". Турнирът бе във формат всеки срещу всеки, като мачовете се играх в две полувремена по 15 минути.

Малко след 19:00 часа в съботния ден, малките шампиони пристигнаха на площада в Сливница, където бяха посрещнати с питка и мед от свойте родители, приятели и съграждани след което направиха почетна обиколка из Сливница!