Новата година в Костинброд започна с традиционна футболна среща „Женени срещу Ергени“

960 преглеждания

Организира се от 1955 г.

Новата година в община Костинброд започна с традиционна футболна среща „Женени срещу Ергени“, организирана от любители на футбола и съдействието на ОФК „Костинброд-2012” и Община Костинброд.

Спортната надпревара се организира от 1955 г., на 1 януари.  Тази година домакин на събитието бе стадион „Бенковски” в кв. Маслово, гр. Костинброд. На футболния мач присиства Гроздан Димитров - Даче, който от първата година - 1955 до 1982 не е пропускал мач. За заслуга и принос към костинбродския футбол - Даче бе награден с приз „Най-дългогодишен играч” на мач „Женени срещу Ергени”.

В приятелката надпревара взеха участие над 25 мъже от община Костинброд. В първото полувреме, в играта се включиха служители от Общинска администрация-Костинброд: Александър Ненов - заместник-кмет на община Костинброд, Иван Иванов, Денис Величков, а през второто полувреме игра и Теодор Атанасов. Отбор направиха и Александър Гидионов - директор на ОФК „Костинброд-2012”, Иво Гълъбов - главен организатор на ежегодния детски футболен турнир „Костинбродско лято”, футболисти от мъжкия отбор на града и приятели. Освен дългогодишно игралите ветерани, дошли да подкрепят и двата отбора бяха и десетки костинбродчани.

На традиционния мач присъства и кметът на община Костинброд Трайко Младенов, а съдийството бе поверено Димитър Петров.

Футболната среща започна спокойно и първото полувреме завърши 0:0. През второто полувреме Явор Григоров отбеляза гол за „Ергени”, а Валентин Ванов от отбор „Женени” изравни резултата.

Малко преди края на мача Виктор Петров от отбор „Ергени” осигури победата 2:1. Мачът премина при пълен феърплей, с бързи и точни отсъждания от страна на главния съдя.

Организаторите бяха подсигурили, освен голямата купа за победителите и две статуетки за “Най-добър играч на терена”.

Статуетка „Най-добър футболист” от отбор „Женени” взе Георги Тодоров за перфектното отбраняване на вратата на отбора му. От отбора на „Ергени” статуетка взе Явор Григоров за отличната игра, отбелязването на първия гол, асистенция за втория, възможност за трети гол и феърплей.