Язовир „Маслово“ в Костинброд отново беше зарибен, а рибният запас във водоема беше обогатен с нови 300 килограма шаран. Зарибяването беше извършено през месец юли 2026 г., като във водите на язовира бяха пуснати шарани, които ще допринесат за поддържането и увеличаването на рибната популация.
Язовир Маслово е добре познато място на любителите на риболова в Костинброд и района. Водоемът привлича хора, които търсят възможност да прекарат свободното си време сред природата и да се насладят на любимото си хоби. Поредното зарибяване е добра новина за местната риболовна общност и още една стъпка към поддържането на богат рибен запас във водоема.
С пускането на новите 300 килограма шаран възможностите за успешен улов стават още по-добри, а за риболовците остава най-важното – търпението, добрата въдица и надеждата за впечатляващ улов.

Източник и снимка: Община Костинброд, Фейсбук

