Мартин Василев от гр. Божурище спечели бронз в тежката категория до 100 кг. на Държавния личен шампионат по джудо

1560 преглеждания

Мартин тренира под напътствията на Любов Димитрова в спортен клуб Джудолав София

Пореден успех за спортист от гр. Божурище. Мартин Василев спечели бронз в тежката категория до 100 кг. на Държавния личен шампионат по джудо за мъже и жени, завършил в Спортна зала "Васил Левски", гр. Пазарджик преди дни.

Мартин тренира под напътствията на Любов Димитрова в спортен клуб Джудолав София. До стълбичката успя да достигне с четири победи и една загуба от сребърния медалист от турнира Голям шлем в Ташкент - Борис Георгиев.

В борбата за третото място, Мартин успя да победи с ипон Крум Цеков - бронзов медалист от Световното първенство по самбо в Нови Сад за кадети през 2018 г.

В състезанието участваха 379 джудисти. Надпреварата бе първа за сезона в родното първенство. За призовите места при мъжете спориха 236 състезатели, а при жените 143 в общо 14 теглови категории. В категорията на Мартин - до 100 кг. мъже - взеха участие 24 състезатели от цялата страна.

20.03.2021 г. гр. Пазарджик, Спортна зала "Васил Левски" кат. - 100 кг. мъже крайно класиране: