Малките гимнастички от "Финес Костинброд" триумфираха на „Гимнастрада 2017“

2213 преглеждания

Грабнаха пет медала при голяма конкуренция

Пет медала спечелиха момичетата от костинбродския клуб по художествена гимнастика „Финес Костинброд“ на най-големия гимнастически форум за годината. Над 1400 състезателки участваха в държавно първенство „Гимнастрада 2017“, която се състоя на 2 и 3 декември в зала „София“.
„Финес Костинброд” се представи с пет композиции, за които грабна и отличията, преборвайки конкуренцията на между 20 и 30 съчетания в отделните възрастови групи. С общо 75 изпълнения пък се конкурираха най-малките гимнастички. 7-годишните грации спечелиха златни и бронзови медали с композициите си „Меджучасие” и „Мишчици“.

Сребърните медали във възрастовата група 7-10 години, категория танц с уред,  „Финес Костинброд” завоюва с танца „Звездна нестинарка“. Сребро спечелиха и при танца без уред  с изпълнението си на „Вечерно веселие“

Бронзови медалистки са девойките 7-10 г., изиграли „Не се сърди, човече”.