Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open

722 преглеждания

Роденият в Хасково тенисист победи с 6:0, 1:0 след отказване на испанеца заради мускулен проблем в областта на корема

Най-успешният български тенисист - Григор Димитров, се класира за 1/8-финалите на първия за дебютния турнир от Големия шлем - Australian Open 2021. Роденият в Хасково тенисист победи с 6:0, 1:0 след отказване на испанеца заради мускулен проблем в областта на корема, за да чака победителя измежду Доминик Тийм и Ник Кириос.

Григор премина безпроблемно испанския тенисист, след като буквално го надигра през първия сет от тази фаза на турнира, пише gong.bg. Григор сервира умело, докато неговият опонент не успяваше да се справи с неговите удари, заради което бе пробит във всичките пъти, в които Димитров посрещаше сервиса на Буста. Самият испанец получи болки в коремната област в петия гейм, заради което "предаде" гейма за българина. Гришо запази психика, въпреки намесата на медицинския щаб за испанеца, който бе викнат между двата сета, след което хасковлията проби за четвърти път своя опонент.

Това бе последният случай в срещата, в който Гришо проби Буста, след което последва отказване от испанеца заради контузия, за да може Димитров да продължи напред. Българинът чака в следващата фаза победителя измежду Доминик Тийм и Ник Кириос.

До момента Димитров има шест мача срещу испанския тенисист, като двамата са записали по три победи. Димитров започна силно участието си на Australian Open и не загуби сет в мачовете си срещу Марин Чирич и Алекс Болт.

Снимка: Instagram, Григор Димитров