Рами Киуан от Костинброд донесе сребро на България от Европейското по бокс

1257 преглеждания

В категория до 75 кг

Рами Киуан от град Костинброд е новият сребърен медалист от Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години. Европейското първенство се проведе в Пореч, Хърватска и в него участваха 216 боксьори от 39 държави.

Рами Киуан се поздрави със сребърно отличие в категория до 75 кг, Радослав Росенов донесе златен медал в категория до 60 килограма, а Ергюнал Себахтин (48 кг) и Николай Маринов (57 кг) грабнаха бронзови медали.

Със своите успехи, талантливите боксьори класираха страната ни на четвърто място по медали при мъжете.

В отборното класиране нашите национали са на пето място. Боксьорите ни са спечелили 16 точки, с една по-малко от четвъртия Грузия. Първата позиция се дели от Украйна и Турция с по 27 точки, а трети са националите на Италия с 25.

Снимка: Община Костинброд