Спортист Своге победи Локо 2020 и триумфира на Запад в ББЛ А група

492 преглеждания

Спортист Своге победи с 97:75 (18:23, 28:19, 29:23, 22:10) Локомотив 2020 и се окичи със златните медали в регион Запад от ББЛ А Група.

Срещата в столичната зала „Триадица“ даде заявка за дерби от първите минути и така вървеше до почивката, на която отборът от Своге се оттегли с минимален аванс от 4 точки (46:42). След това баскетболистите на Локомотив продължиха да изостават в резултата, като преди последната четвърт, пасива им достигна до 10 точки (75:65). В решаващите 10 минути играчите на Георги Младенов не успяха да намерят противодействие срещу съперника си и допуснаха загуба с разлика от 22 точки.

Дамян Стоянов беше над всички за Спортист Своге с дабъл-дабъл - 26 точки и 13 борби, Васил Голов вакара 24 точки, Джими Хънт наниза 17, а с 16 се разписа Борис Матраков.

За Локомотив 2020 Станислав Славейков отбеляза 16 точки, а по 14 вкараха Кристиян Ставрев и Самуел Франсис.

Източник: sportal.bg, Снимка: Владимир Иванов, sportal.bg