БК „Спортист” Своге с изразителна победа

1636 преглеждания

Следващата среща е на 1 февруари

След загубата в миналият кръг на БГО „Баскетболна лига“, сега в 12-ят, БК „Спортист” Своге записа резултатна победа.

Свогенци победиха със 70:46 отборът на „Волтрон”, като бяха по-добри в по-голямата част от мача. Срещата се игра на 22 януари, в софийската зала „Триадица”.

Първата четвъртина бе за баскетболистите от Своге: 14:7. Втората бе за „Волтрон”: 14:9. Третата и четвъртата отново бяха спечелени от „Спортист” - 27:10, 20:15.

За отборът от Своге участие взеха: Евгени Петров, Емил Горанов, Димитър Станиславов, Георги Кунов, Антонио Антов, Пепо Буреш, Деян Григоров, Павел Колев, Мартин Николов.

Най-много точки отбелязаха капитанът на отбора Димитър Станиславов и Антонио Антов - по 16. Горанов реализира 13 т. Антов се отличи и с най-много асистенции - 6.

Следващата среща на свогенци е на 1 февруари срещу тима на „МИКС“.